Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе прийняв участь у робочій зустрічі представників УРБ з питання протидії контрабанди на митниці.

  • 23.06.18 8:17

22 червня поточного року Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе прийняв участь у робочій зустрічі Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, в.о.Міністра фінансів України Оксани Маркарової, заступника голови Нацполіції Ігоря Купранця та в.о.Голови ДФС України Мирослава Продана із представниками Української Ради Бізнесу з питання протидії контрабанди на митниці.

На зустрічі Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зазначив, що, як відомо усім, вчора в Україні стартував експериментальний проект по створенню умов для запобігання ухиленню від сплати митних платежів. Кабінет міністрів України затвердив відповідну Постанову від 20 червня 2018 року за № 479. Арсен Аваков повідомив, що експеримент триватиме до кінця 2018 року. При його реалізації поліція отримала право цілодобово перебувати в зонах митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон та в інших місцях митної території України, де органи Фіскальної служби проводять митні формальності. Поліції також нададуть доступ до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор – 2006». Окрім цього, Аваков проінформував присутніх, що Уряд зобов’язав МВС спільно з Мінфіном і ДФС надавати щомісяця, починаючи з 1 вересня 2018 року, звіти про результати реалізації експериментального проекту.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що втрати українського бюджету внаслідок контрабанди на рік складають 4 мільярди доларів і він запропонув на засіданні Уряду повернути кримінальну відповідальність за контрабанду товарів. Зокрема, Аваков нагадав, що раніше контрабанду товарів було декриміналізовано. "Зараз ми чи не єдина країна в Європі, де контрабанда декриміналізована. Цьому потрібно покласти край. Я думаю, що ми повинні подати до Ради законопроект і знову визнати контрабанду кримінальним злочином", - заявив Аваков.

Заступник голови Нацполіції Ігор Купранець зазначив, що розширення повноважень поліції під час проходження митного контролю ніяким чином не буде тиснути на бізнес. «Напевно, комусь не сподобається наша діяльність і будуть казати про тиск на бізнес. Я хотів би в цьому плані дати посил – ми будемо все робити в рамках закону і це не буде тиском на бізнес».

В.о.Голови ДФС України Мирослав Продан розповів: «На виконання постанови Кабміну, ДФС спільно з МВС та іншими правоохоронними структурами розпочинає активну фазу боротьби з митними правопорушеннями та контрабандою. Сьогодні буде підписаний спільний наказ МВС та Мінфіну щодо створення механізмів взаємодії митників та поліцейських. У документі будуть урегульовані всі нюанси спільних дій. Чому для нас важлива допомога правоохоронців? Контрабандні потоки можуть іти через будь-які ділянки кордону. Митники ж працюють лише у пунктах пропуску. Натомість Нацполіція має повноваження проводити заходи з боротьби із контрабандою не лише в пунктах пропуску, а й на всій митній території України. Щодо побоювань бізнесу стосовно збільшення часу на оформлення вантажів. Хочу заспокоїти: усі заходи стосуються лише порушників і не зашкодять зовнішньо-економічній діяльності бізнесу, який працює у рамках законодавства. Із наступного тижня Нацполіція вже працюватиме на пунктах пропуску та паралельно з митниками здійснюватиме аналітичну роботу щодо ризикових груп товарів.

Чому для нас важлива допомога правоохоронців? Контрабандні потоки можуть іти через будь-які ділянки кордону. Митники ж працюють лише у пунктах пропуску. Натомість Нацполіція має повноваження проводити заходи з боротьби із контрабандою не лише в пунктах пропуску, а й на всій митній території України. Щодо побоювань бізнесу стосовно збільшення часу на оформлення вантажів. Хочу заспокоїти: усі заходи стосуються лише порушників і не зашкодять зовнішньо-економічній діяльності бізнесу, який працює у рамках законодавства».

Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе на початку свого виступу зазначив, що ВГО «Асоціація платників податків України» цілком підтримує План дій щодо боротьби з контрабандою, напрацьований Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом спільно із силовими відомствами та Державною фіскальною службою України. Асоціація впевнена в успішній його реалізації, в першу чергу, це дозволить залучити в бюджет десятки мільярдів гривень, як заявив напередодні, Прем'єр-міністр України.

Грігол Катамадзе відзначив, що Асоціація вітає Уряд, який має намір розпочати принципову боротьбу зі злочинними схеми на митниці і підтримує криміналізацію статей за контрабанду товарів. І дуже важливо було почути від керівників органів влади, що вся ця системна, спільна робота буде здійснюватися не тільки ради наповнення бюджету, а і в інтересах бізнес-середовища, який веде «білий» бізнес. Асоціація вірить в те, що «чесному бізнесу нема чого боятися», як запевнив Прем'єр-міністр України і дуже позитивним є те, що на посилення боротьби з контрабандою Урядом обрано саме МВС України, на чолі з Міністром Арсеном Аваковим.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
(0362) 46-01-54