Влада Рівненщини, бізнес та громадськість об’єдналися для відкритого діалогу

  • 22.02.19 9:14

З ініціативи ТВ АППУ в Рівненській області та за підтримки Рівненської облдержадміністрації в Рівному відбувся Всеукраїнський форум представників бізнесу, підприємців та роботодавців щодо особливостей проведення заходів державного нагляду (контролю) суб’єктів господарської діяльності в 2019 році.

В заході взяли участь представники Рівненської обласної державної адміністрації, члени Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при торгово-промисловій палаті України, представники Державної регуляторної служби України, лідери всеукраїнських та регіональних об’єднань підприємців та роботодавців. Для участі в роботі Форуму запрошені також керівники органів державного контролю у Рівненській області: Головного управління ДФС, Рівненської митниці, ГУ ДСНС, Держпраці, Держпродспоживслужби, фахівці аналітичних центрів, спеціалісти у сфері права та підтримки бізнесу, науковці, представники малого і середнього бізнесу, члени Рівненської ТПП, АППУ, інших громадських організацій та бізнес асоціацій, аудитори та адвокати, ЗМІ.

Голова Ради ТВ АППУ в Рівненській області Маріян Года висловив побоювання бізнесу щодо посилення адміністративного тиску на суб’єктів підприємницької діяльності в зв’язку з припиненням дії мораторію на перевірки. Від імені членів АППУ запросив до діалогу керівників контролюючих органів з метою спрямування контрольно-перевірочної діяльності з каральної в профілактичну, превентивну площину.
Керівник сектору ДРС в області Віталій Самсон детально розповів про законодавчі вимоги та обмеження при проведенні перевірок. Крім того, на сьогодні запущено портал inspections.gov.ua, який має полегшити онлайн-взаємодію держави та бізнесу.
Перший заступник начальника Головного управління ДФС у області Анатолій Клячук, під час форуму наголосив, що зараз усі інспекційні органи фокусуються на прозорій оцінці суб’єктів господарювання та попередженні податкових ризиків, а бізнес знатиме, коли і чому до нього прийде інспектор. Зокрема, акцент зміщений на збільшення кількості саме планових, обґрунтованих відповідно до ризикоорієнтованої системи, перевірок з одночасним скороченням позапланових. Податковий аудит здійснюється лише за наявності у платника ризиків несплати податків, перелік яких затверджено відповідними постановами і наказами. А представники бізнесу в он-лайн режимі можуть дізнатися, чи планується перевірка їх підприємств . Зокрема, на веб-порталі фіскальної служби розміщено план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків.

Керівники головних управлінь ДСНС, Держпраці, Держпродспоживслужби в Рівненській області доповіли про специфіку державного контролю та нагляду у відповідних сферах.
Ці та інші питання щодо оптимізації та спрощення процедур проведення державних видів контролю під час здійснення контрольно-перевірочних заходів викликали активне обговорення учасників діалогу .

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
(0362) 46-01-54