На Рівненщині митні оформлення вантажів будуть проводитись скоріше

  • 12.07.17 16:18


Таке рішення було прийнято під час засідання «Круглого столу», який відбувся нещодавно в Рівненській ОДА. Узагальнивши пропозиції платників податків Рівненщини, що здійснюють зовнішньо - економічну діяльність, Територіальне відділення АППУ виступило ініціатором та організатором зустрічі за «круглим столом» керівництва облдержадміністрації, митниці, фіскальної служби, представників бізнесу, органів державного контролю митних вантажів, митних брокерів та інших впливових громадських організацій Рівненщини.
Метою «Круглого столу» є вироблення єдиної стратегії по забезпеченню комфортних умов для ведення бізнесу шляхом спрощення митних процедур та вдосконалення взаємодії і спільної співпраці усіх причетних служб під час митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фіто-санітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю.
Актуальність теми загострюється тим, що в цьому році область стала об’єктом експерименту, який дозволяє залишати в області половину додаткових митних надходжень, що надійшли зверх встановлених індикативних показників.
«Ми повинні прагнути збільшення показників надходжень до бюджету, адже це кошти, які спрямуються на поліпшення стану інфраструктури області, відповідно покращується інвестиційна привабливість регіону. Тому наше завдання професійно обговорити, що необхідно і можна зробити для того, щоб область отримала якомога більше коштів» - зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.
Як повідомив начальник Рівненської митниці ДФС Андрій Чаборай за підсумками шести місяців до Державного бюджету надійшло 2,3 мільярди гривень митних платежів. У червні підприємці сплатили рекордну суму - 507 мільйонів гривень, що більше, ніж в півтора рази перевищує показник попереднього місяця і аналогічний показник червня 2016 року. Половина понаднормово сплачених в цьому році коштів, а це орієнтовно 200 мільйонів гривень буде спрямовано на ремонт доріг області, в рамках митного експерименту, до якого Рівненщина долучилась у цьому році.
Виконавчий директор ТВ АППУ Лариса Садова повідомила, що під час зустрічей з платниками податків неодноразово звучала думка про позитивні результати реформ у митній сфері. Однією з таких позитивних новацій, на думку бізнесу та громадськості, є впровадження автоматизованої системи «Єдине вікно», яка з серпня минулого року працює на митницях. Наразі система удосконалюється фіскальною службою та іншими причетними контролюючими органами, і в даному процесі важливим є врахування думок та пропозицій від представників громадськості.
Присутні на засіданні суб’єкти ЗЕД відмічали стримуючі фактори при використанні принципу «єдиного вікна», як найбільш прозорого та ефективного механізму державного контролю про вантажі. Функціонування єдиної електронної бази даних дозволяє митне оформлення без використання паперових примірників товаросупровідних та дозвільних документів. Разом з тим, підприємства, з метою здійснення зовнішньоекономічної операції, вимушені виконувати вимоги цілого ряду відомчих нормативно-правових актів та приймати рішення про проведення частини видів контролю із застосуванням механізму «єдиного вікна», а частини в звичайний спосіб, з проставлянням відміток на товаросупровідних документах, що значно наявну негативну тенденцію збільшення часу митного оформлення товарів при застосуванні принципу «єдиного вікна». А як відомо «час-це гроші».

Голова Ради ТВ АППУ Маріян Года, підсумовуючи висловлені пропозиції, запропонував закріпити їх в Меморандумі. «Наше з вами сьогодні завдання,– максимально знівелювати ці стримуючі фактори і забезпечити комфортні умови для ведення бізнесу, збільшивши потік митного оформлення саме через Рівненську митницю, з відповідним збільшенням митних платежів, а значить і відповідних надходжень до спецфонду обласного бюджету, спрямованих на реконструкцію доріг в області».

В підписаному Меморандумі з удосконалення реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фіто-санітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю завдяки удосконаленню взаємодії планують зменшити час на проведення усіх контрольних митних процедур до 30 хвилин, що майже вдвічі менший середнього показника по Україні.

 

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
(0362) 46-01-54