У ДФС схвалено проект ліберального Податкового кодексу, розробленого АППУ

  • 10.09.17 19:36

7 вересня 2017р. відбулось засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС України, на якому було розглянуто доопрацьований проект ліберального Податкового Кодексу України, розроблений Асоціацією платників податків України.
Презентуючи документ, директор Департаменту методологічної та нормотворчої роботи Державної фіскальної служби Мар’яна Куц підкреслила його системний характер та зазначила, що ДФС підтримує проект АППУ.
«Опрацювання проекту свідчить про те, що АППУ провела вагому роботу. Багато положень, запропонованих в Кодексі АППУ, ДФС також давно виносить на обговорення і прагне втілити в життя. Тому ми підтримуємо цей законопроект», - зазначила Мар’яна Куц.
В той же час представник ДФС наголосила на необхідності подальшого доопрацювання цього документу, посилаючись на те, що «підтримки лише бізнесу та ДФС недостатньо, варто враховувати думку й інших інстанцій». Зокрема, йшлося про те, що низка положень проекту Податкового кодексу суперечать вимогам МВФ та Світового банку.
Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе під час свого виступу, навпаки, наголосив на необхідності прискорити ухвалення нового, ліберального Податкового кодексу України.
«Думка міжнародних організацій, які допомагають Україні в цей непростий час, - безумовно, важлива для нас. Але МВФ та Світовий банк надають нам не гранти, а кредити. І їм важливо розуміти, чи здатна буде Україна повернути ці кредити. А нам потрібно думати про те, як заробити гроші. Тому Україні терміново потрібен новий Податковий кодекс, більш ліберальний та дружній до підприємців. Для покращення економічного становища держава має підтримувати бізнес, а не ставитися до нього, як до ворогів», - зазначив голова АППУ.
Грігол Катамадзе розповів присутнім про проблемні питання членів АППУ у сфері оподаткування. Зокрема, за його словами, сьогодні є багато звернень від підприємців з приводу блокування податкових накладних. «Я звертався до київського управління ДФС, але мені відповіли, що нічим не можуть допомогти», - розповів він.
«Допоки в Україні немає чітких і прозорих правил гри, ми змушені будемо говорити про нові й нові проблеми», - зауважив голова АППУ, закликавши представників фіскальної служби не гаяти часу і прискорити ухвалення нового Податкового кодексу України.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
(066) 405-37-75