Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе взяв участь у V Міжнародному податковому форумі

  • 15.04.18 16:31

Абсолютну більшість податків до бюджетів всіх рівнів сплачують приватні українські компанії, тож державна повинна створити сприятливі умови для їх роботи: припинити постійно міняти податкове законодавство та створити для малого та середнього бізнесу рівні умови оподаткування з великими підприємствами. Про це заявив Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе у своєму виступі на V Міжнародному податковому форумі.
Під час Форуму учасники обговорювали «вузькі місця» українського законодавства, нагальні завдання та вплив світових тенденцій.
Спікерами форуму також виступили перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Андрій Журжій, бізнес-омбудсмен в Україні Альгірдас Шемета, партнер практики оподаткування та бізнес-ефективності АО Juscutum Наталія Радченко, директор правового департаменту корпорації «Індустріальний Союз Донбасу» Сергій Ткаченко та інші. Модератором Форуму виступив керуючий партнер EUCON Міжнародний правовий центр Ярослав Романчук.

«Сьогодні є велика недовіра бізнесу до державних установ. І в такий ситуації, якщо проводити податкові зміни, бізнес завжди буде знаходити можливість ухилятися від сплати податків. Бізнес потерпає від того, що у нас раз на півроку чи на рік змінюється законодавство. В жодній країні бізнес не може працювати в таких умовах. Тому у нас досі 40% бізнесу знаходиться у тіні. Треба вносити не «точкові», а системні зміни», - сказав Грігол Катамадзе.
Також, на переконання Президента Асоціації платників податків, держава має проводити дружню податкову політику по відношенню до малого та середнього бізнесу, бо саме він є основним джерелом надходжень до бюджетів усіх рівнів. Зокрема, замінити податок на прибуток податком на виведений капітал та провести «податкову амністію».
«В Україні 297 тис. зареєстрованих платників податків, з них 80% прибуткових та 20% збиткових. За останні 3 роки більше 3,5 млрд грн збитків. Причому понад 50% збитків декларують 403 компанії – це 0,1% платників. І в їх числі - 163 великих компанії з іноземними інвестиціями. Серед тих, хто сплачує податки, державні компанії приносять у бюджет 10,3 млрд грн, іноземні – 11 млрд, а приватні українські компанії сплачують більше 46 млрд грн. Це абсолютна більшість. Тож хіба ці приватні українські компанії не заслуговують на рівні умови сплати податків?», - акцентував Грігол Катамадзе.

Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета у своєму виступі погодився, що в епоху глобалізації, коли тренди в оподаткуванні розвиваються та змінюються дуже швидко, держава повинна ефективно співпрацювати з бізнесом, щоб податкові новації втілювалися максимально безболісно для бізнесу.
Заступник голови податкового комітету ВР Андрій Журжій зізнався, що на порядку денному профільного комітету ВР розглядаються лише якісь «точкові» питання, втім, немає пропозицій щодо системних змін податкового кодексу.
Народний депутат схвально відгукнувся про податок на виведений капітал, проте скептично зазначив, що після запровадження податку на виведений капітал Верховній Раді доведеться скорочувати свої витрати, тому, мовляв, навряд чи варто сподіватися, що введення цього податку проходитиме легко та швидко.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99