ВГО АППУ спільно з ДФС України провела унікальний семінар, присвячений Дню бухгалтера

  • 04.07.18 8:40

03 липня поточного року у приміщенні готелю «Козацький» ВГО «Асоціація платників податків України» за участю досвідчених фахівців Державної фіскальної служби України провела практичний семінар з актуальних питань оподаткування, присвячений Дню бухгалтера, у якому прийняли участь найактивніші члени Асоціації.
Відкрив захід Президент Асоціації, Надзвичайний та Повноважний Посол – Грігол Катамадзе, який, найперше, привітав усіх присутніх з професійним святом – Днем бухгалтера, подякував за те, що залишаються активними членами Асоціації, та побажав успіхів у нелегкій та відповідальній роботі.
Грігол Катамадзе також наголосив на тому, що Асоціація завжди відстоювала інтереси платників податків і надалі буде спрямовувати свою діяльність на захист прав платників податків – членів Асоціації, яких рахується більше 6500 по всій Україні, а також впроваджувати ідею лібералізації податкового законодавства.

Генеральний директор Асоціації – Людмила Герасименко звернула увагу присутніх на те, що праця бухгалтера вимагає чіткості, уважності, посидючості та скурпульозності. Немає професії відповідальнішої, адже власники бізнесу всі справи довіряють бухгалтерам. Вона також подякувала присутнім за те, що залишаються нашими надійними партнерами, побажала здоров’я, життєвої наснаги, нових трудових звершень, успіху та впевненості.

Далі перед присутніми виступили фахівці ДФС України, які висвітлили найбільш актуальні на даний час питання оподаткування.

Начальник відділу методології аудиту управління координації аудиту Департаменту аудиту ДФС України, радник податкової та митної справи І рангу – Ольга Данилова висвітлила присутнім питання, пов’язані з податковими перевірками

 

  

 

Головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування єдиного внеску управління адміністрування єдиного внеску, методології та розгляду звернень платників податків Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України, радник податкової та митної справи II рангу – Світлана Скрипник виступила із питаннями сплати єдиного внеску.

 

 

Начальник управління захисту прав платників податків Асоціації платників податків України, Державний радник податкової служби ІІІ рангу, почесний працівник Державної податкової служби України – Катерина Гривнак висвітлила учасникам семінару питання, які стосуються застосування рішень органів місцевого самоврядування при визначенні податкових зобов’язань із земельного податку та орендної плати за землю.

Під час другої панелі семінару виступив начальник управління методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України, радник податкової та митної справи І рангу – Олексій Задорожний, який працює у структурі вже майже 20 років, та висвітлив основні особливості податку на прибуток підприємств.

Перед тим, як надали слово начальнику управління організації роботи щодо прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС України – Дмитру Мішалову з питання стану роботи СМКОР, Генеральний директор Асоціації платників податків України – Людмила Герасименко звернула увагу присутніх на те, що Асоціація була однією із перших, хто підняв проблему питання блокування реєстрації податкових накладних після впровадження з 1 липня минулого року механізму реєстрації податкових накладних.


Асоціація постійно проводила опитування з цього питання серед підприємств – членів Асоціації.
Результати І етапу опитування, проведеного у вересні 2017 року, були вражаючими: до Асоціації звернулося майже 500 підприємств з різних регіонів України, які зіткнулися з проблемою блокування реєстрації податкових накладних. З них, у 348 підприємств (84 %) було «паралізовано» ведення повноцінної господарської діяльності, а в окремих випадках взагалі її припинено – 26 підприємств (6 %).
Результати ІІ етапу опитування, проведеного у лютому 2018 року, підприємств, у яких були проблеми щодо блокування реєстрації податкових накладних у 2017 році, свідчили про відсутність позитивних змін у цьому напрямку. Так, із 46 опитаних платників лише у 8 була вирішена проблема (17,4 %), не вирішено у 38 (82.6 %).
Результати ІІІ етапу опитування підприємств – членів Асоціації теж були невтішними: із майже 100 опитаних підприємств, які мали зазначені проблеми, питання не було вирішено у 23 підприємств (23 %).
У квітні 2018 року Асоціація звернулася до Голів Рад ТВ АППУ в областях та м. Києві з тим, щоб вони опрацювали питання щодо ситуації, яка склалася по блокуванню реєстрації податкових накладних в умовах дії нового порядку, затвердженого Постановою КМУ від 21.02.2018 р. за № 117, надали результати роботи нового механізму функціонування СМКОР та повідомили, чи змінилась ситуація із даного питання.
Окрім цього, Асоціація на своєму офіційному веб-сайті та на сторінці АППУ в Фейсбуці розміщувала Анкету-опитування для платників податків, у якій ставила ряд запитань, що стосуються блокування реєстрації податкових накладних, зокрема, чи покращилась ситуація або чи є позитивні зміни в роботі СМКОР, чи продовжують виникати проблеми у реєстрації податкових накладних та до чого це призводить тощо.
Людмила Герасименко зауважила: «нас здивувало те, що в опитуванні прийняли участь лише 19 підприємств, із яких у 12 підприємств продовжували виникати проблеми з реєстрацією ПН. Деякі «песимісти» сказали нам, що у зв’язку з тим, що в Анкеті-опитуванні ми передбачили обов’язковим для заповнення поле «назва підприємства», представники бізнес-середовища не прийняли активну участь через острах підпасти під «гнів» податківців. Чому фахівці Асоціації продовжували про це говорити та звертали на це увагу органів виконавчої влади? Бо якраз минув місяць з дня набрання чинності Постанови КМУ №117. Однак, в ЗМІ продовжувались дискусії щодо зазначеної проблеми, а також 24 квітня поточного року в Офіційному інтернет-представництві Президента України зареєстрована Електронна петиція за № 22/044372-еп «Зупинити дію постанови КМУ від 21.02.2018 р. №117. Припинити зупинення реєстрації податкових накладних». Однак, незважаючи на те, що залишилося тільки 23 дні, із 25 тис. голосів лише 754 особи (3%) станом на 02 липня п.р. проголосували за Петицію. Слід зазначити, що в рамках тематики нашого семінару, було надіслано 157 запитів до членів Асоціації, які мали проблеми з блокуванням реєстрації ПН, і лише 3 підприємства надіслали проблеми з блокування ПН, які не вирішені по цей день».

Надалі Людмила Герасименко надала слово Дмитру Мішалову, який у своєму виступі висвітлив питання, пов’язані із реєстрацією податкових накладних, висвітлив як працює СМКОР покроково і на що в першу чергу слід звернути увагу платникам.

Після практичної частини семінару Генеральним директором ВГО АППУ Людмилою Герасименко було проведено серед учасників семінару розіграш цінних подарунків. Шляхом жеребкування було визначено переможців, якими стали головні бухгалтери – представники таких підприємств: Іванченко Ганна – ПАТ «Мотор Січ», Панфілова Ірина – ТОВ «Бейкер Тіллі Україна», Комаренко Олена – ПрАТ «Ветропак Гостомельський склозавод», Кусяк Руслана – ПрАТ «ВФ Україна», Бушуєв Євгеній – ТОВ «Всеукраїнський агропромисловий холдинг», Малицька Інна – ТОВ «Спарк Люкс», Кукурудза Світлана – ТОВ «Вікторіос компані», Шереметенко Лариса – ВГО АППУ.
Наприкінці заходу у неформальній обстановці Генеральний директор Асоціації платників податків України – Людмила Герасименко ще раз привітала його учасників, шановних бухгалтерів підприємств, з професійним святом – Днем бухгалтера, зазначивши, що це професія, яка визначається найвищими моральними критеріями: порядністю, чесністю, принциповістю, законністю. Від себе особисто та від імені Асоціації побажала всім присутнім міцного здоров’я, економічної стабільності, процвітання, а також миру, щастя, добра і благополуччя!


Асоціація платників податків України висловлює щиру вдячність всім учасникам і партнерам заходу за інтерес та активну участь у семінарі та запевняє, що члени Асоціації платників податків України завжди можуть розраховувати на нашу підтримку.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99