В Асоціації платників податків України схвалили, як ДФС перекрила "сірі схеми" з ПДВ

  • 11.04.18 20:35

Державна фіскальна служба заблокувала більшу частину схем з фіктивним ПДВ. Про це заявив глава Асоціації платників податків України Григол Катамадзе.

Джерело:«ZN.UA»

Як стверджують опитані виданням експерти, після запуску наприкінці березня модернізованої автоматичної системи блокування ризикових податкових накладних (СМКОР) організовувати афери з фіктивним ПДВ стало набагато складніше. Завдяки цьому до бюджету щомісяця надходитимуть мільярди гривень, виведених з тіні.

"Цього разу ДФС має впоратися з тим, щоб перекрити "сірі" схеми з податком на додану вартість. Перші відгуки з регіонів показують, що нарікань у підприємців на нову систему немає", - повідомив Катамадзе.

Перша спроба запустити систему, розроблену Мінфіном, була зроблена в минулому році і виявилася не дуже вдалою: з'явилася велика кількість скарг з боку малого і середнього бізнесу. За словами Катамадзе, після того, як відповідальність за доопрацювання автоматизованої системи передали керівництву фіскальної служби, у бізнесу, нарешті, вирішили поцікавитися, в чому саме полягають недоліки СМКОР.

"Більшість наших пропозицій почули і врахували", - підкреслив Катамадзе. На його думку, рішення передати систему фіскальній службі було правильним.

Як зазначає директор департаменту економічної політики Федерації роботодавців України Сергій Саливон, розроблені ДФС критерії блокування ризикових накладних стали більш досконалими. За словами віце-президента Українського союзу промисловців і підприємців Юлії Дроговоз, ДФС вдалося домогтися істотного зниження кількості помилкових блокувань. "З тих підприємців, кого блокували в 2017 році, зараз мені ніхто поки не дзвонить", - уточнює вона.

Важливий крок назустріч підприємцям - спрощення процедури розблокування накладних та перенесення заперечування "на місця". Йдеться про введення дворівневої системи прийняття рішень і безумовності їх прийняття після певного періоду. У минулому році скарги приймалися виключно комісією центрального апарату, через що їх розгляд розтягувався на тривалий термін. "Тепер у регіональної комісії є всього п'ять днів на розгляд справи і прийняття рішення. Якщо вона не прийняла рішення (не розглянула) справу, в силу вступає принцип мовчазної згоди - податкові накладні автоматично реєструються. Це - позитивне нововведення оновленої системи", - говорить Юлія Дроговоз.

"Ми як представники великого бізнесу, ратували за автоматичну електронну систему вже давно. Сподіваємося, що її переваги оцінить і добропорядний малий бізнес, який в минулому році вимушено опинився в заручниках у системи", - прокоментувала виконавчий директор Європейської бізнес асоціації Ганна Дерев'янко.

У той же час повністю виключити будь-які схеми з ПДВ можуть тільки зміни до законодавства, що передбачають фіскалізацію величезного обсягу наявних продажів. Велика частина товарів, що імпортуються і продаються на великих ринках України, за словами глави парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, зараз ніде не фіксується і не контролюється. І саме в цьому полягає ключ до вирішення проблеми адміністрування ПДВ.

 

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99