Асоціація платників податків України провела семінар з особливостей складання річної звітності

  • 13.02.18 17:03

13 лютого поточного року в конференц-залі готелю «Козацький» ВГО АППУ провела масштабний безкоштовний семінар для членів Асоціації - великих платників податків за участю фахівців Генеральної дирекції ВГО АППУ та провідних фахівців – лекторів ДФС України на тему: «Законодавчі новації на 2018 рік та основні вимоги до складання річної звітності за 2017 рік».
Відкриваючи захід, Генеральний директор ВГО «Асоціація платників податків України» Людмила Герасименко привітала учасників семінару від себе особисто та від імені Асоціації платників податків України, наголосила, що це одна із найпотужніших громадських організацій, яка об’єднала 6558 членів, представленої в усіх без винятку областях України. Зазначила, що в листопаді цього року АППУ відсвяткує 20-ту річницю з Дня свого створення.
Людмила Герасименко подякувала усіх присутніх, що вони й надалі залишаються партнерами АППУ. Зазначила, що Асоціація є громадською неприбутковою та не політичною організацією. І як відомо, робота громадської організації здійснюється виключно за рахунок сплати вступних, членських внесків та благодійних, завдяки яким становище Асоціації значно зміцнюється, що дає можливість їй реалізувати свої основні завдання.
Розповіла про плани Асоціації на 2018 рік та запросила присутніх долучатися до заходів, які АППУ планує провести цього року: акція «Біла хвиля», бізнес – форум «UKRAINE LEVEL UP - 2018», церемонії нагородження «Сумлінних платників – 2017» та ін. Генеральний директор зазначила, що Асоціація завжди відкрита до спілкування і фахівці готові відповісти на будь-які питання і відреагувати на пропозиції від усіх бажаючих.

Доповіла членам Асоціації про опрацьований Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 09 лютого поточного року, розробленого Міністерством фінансів України. Відзначити, що ряд суттєвих зауважень, які неодноразово надавались та озвучувалися в ЗМІ Асоціацією, враховані Міністерством фінансів України, що є дуже позитивним. Зокрема: це стосується відміни преференцій для великих платників податків; чітко деталізований вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; вилучено із проекту Порядку суцільно із словосполучень «та/або» слово «або», яке завідомо передбачало можливість неоднозначного трактування посадовими особами контролюючого органу норм Порядку; до складу Комісії ДФС України з питань розгляду скарг включено уповноважену особу Міністерства фінансів України; в запропонованій формі рішення про відмову в реєстрації буде зазначатися чітка вмотивована підстава відмови, а у випадку ненадання та/або надання документів, які складені з порушенням законодавства, у формі буде зазначатися конкретний документ, якого це стосується; запроваджено електронний реєстр зупинених податкових накладних, а не в розрізі контролюючих органів, що дійсно зробить процес набагато прозорішим.

Генеральний директор привітала усіх присутніх на семінарі з світлим і теплим тижнем - чудовим святом Масляною. І напередодні дня закоханих побажала всім любові, здоров’я, миру та добра! Не дивлячись на будь-які складнощі у житі, труднощі на роботі – закликала усіх цінувати і оберігати прекрасне почуття любові у своїх серцях.
Семінар читали спеціалісти Асоціації та найкращі фахівці Державної фіскальної служби України. Зокрема, про нові види та розміри неоподатковуваних доходів у 2018 році, про розмір ПСП та особливості декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році, розповіла начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО «Асоціація платників податків України» Ірина Білотіл. Особливу увагу лектор звернула на запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиної бази даних звітів про оцінку майна, оскільки починаючи з 2018 року дохід від продажу об’єкта нерухомості визначатиметься виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі – продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої відповідним органом та зареєстрованої в цій системі. Наголосила на новій формі Декларації про доходи та майновий стан, удосконаленій в частині відображення розстрочки сплати сум ПДФО, нарахованих на суму боргу за іпотечним кредитом, можливості відображення амортизаційних відрахувань ФОП на загальній системі та внесення відомостей по категорії платників щодо осіб, які припинили свою підприємницьку діяльність протягом звітного року.
Зі змінами в оподаткуванні землі та порядку їх застосування у 2018 році учасників семінару ознайомила начальник Управління захисту прав платників податків АППУ Катерина Гривнак.
Начальник Управління адміністрування єдиного внеску, методології та розгляду звернень платників податків Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України Світлана Кепіна виступила із доповіддю «Новації у справлянні ЄСВ в 2018 році». Лектор розповіла про збільшення з 2018 року максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, про вимоги щодо нарахування ЄСВ з МЗП та про особливості заповнення та подання звітності з ЄСВ. Фахівець ДФС України також застерегла учасників про можливі штрафні санкції за ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ, за донарахування своєчасно не нарахованого єдиного внеску тощо.

В.о. директора Департаменту методологічної та нормотворчої роботи Олексій Задорожний прочитав лекцію про актуальні питання з податку на прибуток підприємств. Лектор розповів про новації з податку на прибуток підприємств в частині уточнення та доповнення окремих понять, визначених статтею 14 Податкового Кодексу;, про уточнення порядку застосування міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування, про уточнення та введення нових різниць, що збільшують/зменшують фінансовий результат до оподаткування, про зміну строку подання річної податкової декларації з податку на прибуток підприємств тощо.
Про зміни щодо обчислення податку на додану вартість розповіла начальник відділу розгляду звернень з питань ПДВ Управління вдосконалення непрямого оподаткування цього ж Департаменту Алла Кононова. Особливу увагу у своєму виступі лектор приділила змінам в термінах формування податкового кредиту, нововведенням щодо строків реєстрації податкових накладних, новаціям в застосуванні діючих податкових пільг та запровадження нових пільг з 2018 року.
Участь у семінарі взяли кілька десятків представників великих, середні та малих підприємств України – членів ВГО АППУ та інші бажаючі. В кінці заходу лектори відповіли на численні питання практичного застосування норм податкового законодавства в частині ПДВ щодо реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в ЄДРПН, в частині прибутку на прибуток підприємств щодо віднесення до складу валових витрат суми безнадійної заборгованості, в частині ПДФО щодо оподаткування доходів отриманих платником податків у вигляді додаткового блага тощо.
Закриваючи семінар, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко зазначила, що подібні семінари планується проводити раз у квартал і запросила надсилати свої пропозиції щодо лекторів, податків, відомств тощо.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99