Президент АППУ Грігол Катамадзе взяв участь у Круглому столі в КМ України

  • 07.12.17 11:31

Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе та заступник керівника управління захисту прав платників ВГО АППУ Катерина Гривнак 6 грудня взяли участь у круглому столі в Кабінеті Міністрів України з питання вирішення проблеми з блокування податкових накладних. На зустрічі були присутні: керівник Міністерства фінансів України Олександр Данилюк, в. о. Голови ДФС України Мирослав Продан, представники Комітету ВР України з питань податкової та митної політики та представники провідних бізнес-асоціацій, підприємств, експертів та провідних громадських організацій, зокрема УАВ, АППУ, УСПП, ЕБА, АПІТУ, ТПП, СУП, АСС, УРБ, УІРМ, ППК, OMP та інші.
Під час зустрічі радник Міністра фінансів України та один з розробників системи автоматичного блокування ПДВ Яна Бугрімова зробила доповідь на тему «Аналіз роботи системи моніторингу ризиків з ПДВ: рішення для її подальшого функціонування».
Бугрімова нагадала, що систему призупинення ризикованих накладних було впроваджено для боротьби з популярною схемою ухилення від податків - «скрутками», яка щомісяця наносила державі збитки у розмірі від 1 до 3 млрд грн. «Скрутки» робилися переважно компаніями-одноденками, а від перевірок ДФС «за ланцюгом» потерпали сумлінні платники податків.
Систему призупинення реєстрації податкових накладних було запроваджено як засіб боротьби з реєстрацією «схемного податкового кредиту». Але в процесі застосування цієї схеми виявилися її суттєві недоліки, які ускладнюють роботу бізнесу та погіршують бізнес-клімат в державі.
Міністерство фінансів України запропоновано для розгляду 5 варіантів вирішення проблеми:
- Повна відмова від системи призупинення реєстрації накладних, тобто повернення до системи 2016 року.
- Перехід до «тестового режиму» та призупинення накладних в ручному режимі, як передбачається законопроектом №7115.
- Продовження існування системи та подальша її модифікація.
- Після призупинення накладної комісія ДФС ухвалює рішення щодо доцільності проведення перевірки ДФС.
- Накладна зупиняється та комісія ДФС приймає рішення щодо доцільності проведення перевірки ДФС.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк зауважив, що простих рішень у цьому питанні не буде, оскільки аналіз показав, що багато питань саме в реалізації презентованої системи. «І це також питання людей, у них є певна логіка, і ми не можемо вимагати від них іти проти самих себе. До того ж, якщо розглядати ці варіанти, то це або втрати бюджету від «фіктивного» ПДВ або втрати бізнесу від того, що їх блокують. Ситуація непроста, і ми хотіли б почути ваші коментарі і ваші варіанти, якщо вони є». Міністр зазначив, що до Нового року має бути прийняти остаточне рішення і запропонував зустрітися ще раз за кілька днів.
Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе першим із запрошених узяв слово: «ще у вересні поточного року Асоціація підтримала законопроект № 7115 за основу, як компромісне рішення, зі своїми чіткими доповненнями, щоб дати можливість бізнесу спокійно, безперешкодно працювати, доки органи законодавчої та виконавчої влади дійдуть до спільного варіанту законопроекту, який би влаштував усіх. Хочу сказати, що доповнення були виписані та запропоновані Комітету, в першу чергу, з метою усунення корупційної складової. Так, норма статті 57¹.5 ПКУ виписана так, щоб посадова особа чітко усвідомлювала, що у разі прийняття неправомірного рішення про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, «паралізуючи» ведення повноцінної господарської діяльності, а в окремих випадках – взагалі її припиняючи, вона понесе відповідальність, в тому числі і матеріальну. Але у сьогоднішньому варіанті законопроекту, на жаль, це не враховано. Я вважаю, що втрати бізнесу – це вже втрати бюджету, оскільки бюджет – це податки від бізнесу. Що стосується пропозиції Міністра, Асоціація абсолютно його приймає, сьогодні прозвучали нові варіанти, які справді необхідно вивчити, щоб прийняти остаточне рішення. Це рішення конче необхідно, бо щодня звертаються компанії, - а це реальний сектор економіки - у яких виникають проблеми. Ми зі свого боку до кінця цього тижня дамо свої зауваження та пропозиції».
Під час обговорення було висловлено багато різних думок, окреслені ключові проблеми системи, надані різні пропозиції. ВГО «АППУ» вважає, що вирішення проблеми можливе лише за конструктивної співпраці представників Міністерства фінансів України, ДФС України, Комітету ВР України з питань податкової та митної політики , представників провідних бізнес-асоціацій, підприємств, експертів та провідних громадських організацій.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99