ВГО "АППУ" "ЗА!" невідкладне повернення тестового режиму зупинення реєстрації ПН в ЄРПН до усунення всіх недоліків

  • 13.09.17 18:47

Сьогодні, 13 вересня п.р. Президент ВГО «Асоціація платників податків України» Грігол Катамадзе прийняв участь у засіданні роботи Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. На порядку денному було дуже важливе питання щодо невідкладного внесення змін до ПКУ щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних». Проводила засідання Голова Комітету Ніна Южаніна.
Грігол Катамадзе у своєму виступі зазначив: «Ні для кого не є таємницею, що Асоціацією розроблено проект нового Ліберального ПКУ. Вже при його розробці були закладені чіткі норми, які стосуються податку на додану вартість і у випадку його прийняття ні в якому разі не будуть виникати подібні ситуації, наприклад:
- Право платника податку на бюджетне відшкодування не може бути поставлене в залежність від проведення або не проведення перевірок контрагентів до кінцевого продавця товарів (надання послуг);
- Платник податків – покупець не повинен нести відповідальності за невиконання постачальником його зобов’язань по сплаті податку шляхом позбавлення покупця права податкового кредиту із застосуванням штрафних санкцій.
Аналогічні норми статті 201.16 діючого ПКУ зовсім не передбачені в нашому Проекті.
Запровадженням з 1 липня поточного року механізму реєстрації податкових накладних створило проблеми як для покупців, які не мають можливості сформувати податковий кредит у відповідному періоді і при цьому якось вплинути на ситуацію, так і для продавців в частині невиконання своїх договірних зобов’язань перед контрагентами.
Як результат – значне погіршення ведення бізнесу, неправомірні втрати права на податковий кредит та понесення фінансових втрат внаслідок невиконання своїх зобов’язань перед контрагентами, необхідності залучення додаткових обігових коштів на сплату штучно створених податкових зобов’язань перед бюджетом, в окремих випадках – повне припинення ведення господарської діяльності підприємства.
Із самого початку надходження численних звернень від платників податків – членів Асоціації щодо ситуації, яка склалася по блокуванню реєстрації податкових накладних, Асоціація активно розпочала роботу з цього питання.
Для відстоювання законних інтересів платників податків та для підготовки обгрунтованого Звернення ВГО «АППУ» до Міністра фінансів України Олександра Данилюка та В.о. Голови ДФС України Мирослава Продана, Асоціація на офіційному сайті розмістила анкету-опитування для платників податків, у якій передбачила чіткі запитання з проблемних питань, які можуть виникати при блокуванні податкових накладних.
Попередні результати опитування свідчать про значне збільшення тенденції негативного впливу даного механізму на діяльність бізнесу.

А саме – до Асоціації вже звернулось понад 100 підприємств з різних регіонів України, які безпосередньо зіткнулися з блокуванням податкових накладних свого підприємства.
Серед них:
- у 65 % підприємств «паралізовано» ведення повноцінної господарської діяльності, а в окремих випадках – взагалі припинено;
- у 58% підприємств були випадки збою роботи Кабінету платника податків, внаслідок чого повідомлення про блокування приходили з істотною затримкою;
- 50% опитуваних підприємств скаржаться на те, що Комісією ДФС України при розгляді їх пояснень та наданих ними документів взагалі не був дотриманий термін 5 робочих днів;
- 58% платників податків скаржаться на те, що фіскальним органом не зазначається порушення конкретного критерію ризику (Наказ Мінфіну від 13.06.2017 р. №567), що змушує в подальшому платників податків надавати копії підтверджуючих документів, які знову ж не задовольняють Комісію ДФС України».
Асоціація платників податків України, основною метою якої є забезпечення дієвого захисту законних прав та інтересів платників податків – її членів, зважаючи на створення в державі необґрунтованих перешкод для здійснення господарської діяльності суб’єктів господарювання, вважає:
що діючий механізм блокування податкових накладних має бути невідкладно призупинений та продовжений в тестовому режимі, визначивши при цьому окремі особливості, необхідні для недопущення зупинення автоматичного відшкодування ПДВ, як ініціюєте Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, що дасть можливість невідкладно внести корективи до роботи Системи автоматичного блокування податкових накладних, які повинні врахувати особливості бізнес-процесів і бізнес-операцій реального бізнесу, а також невідкладно доопрацювати Критерії блокування податкових накладних, враховуючи пропозиції експертів та бізнесу.
А головне, фахівці Асоціації вважають позитивним в законопроекті Комітету та підтримують норми, які невідкладно знімуть напругу з підприємств реального сектору:
- «Пропонується зареєструвати всі податкові накладні, реєстрації яких була зупинена з 1 липня 2017 року, крім тих по яким платниками нічого не було зроблено для їх розблокування – не подано документів до ДФСУ для прийняття позитивного рішення ДФСУ або не оскаржено негативне рішення ДФСУ в адміністративному або судовому порядку»;
- «Законопроектом не встановлюється конкретного періоду застосування тестового режиму функціонування системи зупинення реєстрації податкових накладних у ЄРПН, а пропонується КМУ провести аналіз результатів його проведення та за умови усунення всіх недоліків запровадження та налагодження безперебійної роботи всієї системи, вийти із законодавчими пропозиціями щодо застосування процедур зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН уже із фактичним зупиненням реєстрації або за умови негативного результату проведення тестового режиму, розробити інший механізм боротьби із схемним ПДВ».

Таблиця до проекту Закону України “Про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних” додається:

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99