Нові форми декларацій з нерухомості та транспортного податку

  • 26.05.15 15:51

Міністерством фінансів України затверджено нові форми податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (наказ Міністерства фінансів України від 10 квітня 2015 року № 408) та Податкової декларації з транспортного податку (наказ Міністерства фінансів України від 10 квітня 2015 року № 415).

 

Форми звітності з податку на нерухомість та транспортного податку передбачені для платників податку - юридичних осіб, на яких Податковим кодексом України покладений обов’язок самостійно обчислювати суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подавати декларації до контролюючого органу за місцем реєстрації відповідних об’єктів оподаткування.

Для платників податку - фізичних осіб форми звітності з вищенаведених податків не передбачені. Обчислення суми цих податків з об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом самостійно, шляхом надсилання такій особі, за місцем її реєстрації, раз на рік (до 1 липня) податкового повідомлення-рішення про сплату відповідної суми того чи іншого податку.

 

Нагадуємо, що з метою забезпечення виконання Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи», до 20 лютого 2015 року, юридичним особам - власникам нерухомості пропонувалось задекларувати об’єкти оподаткування використовуючи форму Податкової декларації з податку на нерухоме майно, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 01.07.2014 р. № 735, а юридичним особам - власникам елітних авто – Розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів від 05.12.2013 р. № 767.

Нові форми декларацій (розрахунків) набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення (пп. 46.6 Податкового кодексу України).

Накази Міністерства фінансів України від 10 квітня 2015 року № 408 та від 10 квітня 2015 року № 415 набирають чинності з дня їх офіційного опублікування ("Офіційний вісник України" від 22 травня 2015 року № 38).

Відтак, юридичні особи – платники податку на нерухомість та транспортного податку звітуватимуть за новими формами звітності. Зауважимо, що за придбані протягом року об’єкти оподаткування, Декларації юридичними особами – платниками вищезгаданих податків подаються протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на нього.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99