Free Market Road Show

Гастролі вільного ринку. Історія

Австрійський Економічний Центр разом з більш ніж 60 провідними мозковими центрами та університетами з усієї Європи та Кавказу, а також спільно з міжнародними партнерами проводить щорічну конференцію «Гастролі вільного ринку» (Free Market Road Show).

Починаючи з 2008 року, щороку Гастролі вільного ринку об’єднують разом економістів, провідних політиків та видатних лідерів бізнесу європейських країн для обговорення сучасних економічних проблем та можливих шляхів їх вирішення.

З моменту заснування та до сьогодні Гастролі вільного ринку залучили сотні експертів з усього світу, зібрали сотні тисяч учасників.  2012 року Гастролі вільного ринку побили всі рекорди за чисельністю слухачів.  2013 року конференція була ще більш цікавою та масштабною – з багатьма новими країнами, експертами та більшою кількістю  учасників. З року в рік кількість конференцій та партнерів збільшується, і уже в 2015 році тур проїде 30 столицями Європи та Кавказу.

Асоціація платників податків України як партнер конференції

Уже четвертий рік поспіль Асоціація платників податків України є партнером проведення Гастролей вільного ринку. Асоціація спільно з Австрійським економічним центром (Austriam Economics Center) та Інститутом Фрідріха фон Хаєка (The Hayek Institute) долучається до підготовки та проведення конференції у м. Київ.

Дискусія 2012 року була представлена трьома панелями, у межах яких експерти обговорили особливості сучасної європейської податкової та монетарної політики, умови успішного реформування податкової системи України в контексті її євроінтеграційних прагнень, передумови закріплення України в економічному просторі Європи. Учасники дискусії також розглянули ефективність та доцільність традиційних методів вирішення проблем та розв’язання кризових явищ шляхом посилення втручання уряду та збільшення бюджетних витрат.

«Гастролі вільного ринку-2013» у Києві, об’єднавши разом провідних лідерів бізнесу, науковців, політичних та економічних експертів, громадських діячів та інших цікавих людей з усієї Європи, визначали, як змінити теперішню європейську кризу на сприятливу можливість та які уроки з цього може винести для себе Україна.

2014 року міжнародну конференцію «Гастролі вільного ринку-2014» було прийнято у м. Київ 30 квітня, Захід традиційно об’єднав провідних міжнародних та українських експертів з економіки, права та фінансів, представників бізнесу та громадськості, науковців, журналістів. У дискусії також взяли участь фахівці Міністерства закордонних справ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України, Міністерства доходів і зборів України, Державної міграційної служби України тощо.

Міжнародна конференція «Free Market Road Show 2014» була представлена двома панелями, в рамках яких відбулося обговорення актуальних сьогодні проблем подальшого розвитку України в умовах євроінтеграції.

 Експерти, зокрема, намагалися дати відповіді на питання: яку роль отримає Україна у великій Європі та які економічні вигоди отримає ЄС у разі вступу до неї України? Також вони зосередилися і на обговоренні конкретних реформ, здатних вивести Україну з економічної кризи, та аналізували готовність України до формування відкритої економіки.

Дискусія торкнулася також і питання візової політики ЄС по відношенню до України. Зокрема, учасники міркували над тим, що може втримати талановитих українців від масової еміграції в разі спрощення візових бар’єрів та як допомогти молодим людям розвиватися в своїй державі?

Гастролі вільного ринку 2015

8-ий щорічний тур «Гастролі вільного ринку-2015» на тему: Як забезпечити зростання? проходитиме з 12 квітня по 14 травня через 30 столиць Європи та Кавказу- від Скандинавії до Туреччини, від Іспанії до України. В Києві експерти зупиняться 12 травня.

ПАНЕЛІ Гастролей вільного ринку 2015 в м. Києві будуть зосереджені на наступних важливих питаннях:

  •  Прорив чи занепад? Реформи в Україні

Ще 2 роки тому експерти діагностували хронічну рецесію в Україні. Сьогодні в умовах військової інтервенції, глибокої фінансово-економічної та політичної криз,економічні прогнози для України невтішні. За темпами падіння держава наздоганяє 1990 роки. В 2014 році падіння ВВП становить близько 8%. Яке економічне майбутнє чекає Україну при втіленні задекларованих урядом реформ?

Який рецепт потрібен Україні, щоб змінити тенденцію від падіння до зростання економіки? Яких результатів чекати від децентралізації? Чи потрібно підвищувати тарифи і знижати субсидії, оптимізувати видатки, направивши їх туди, де від них буде найкраща віддача?

Економічне зростання призводить до підвищення рівня життя, ліквідації осередків бідності. Але чи мають українці те, що необхідно для досягнення позитивних економічних результатів?

  • Податкова лібералізація в умовах фіскальних обмежень

Завдання фіскальної консолідації зазвичай вирішуються шляхом зменшення бюджетних видатків. Тоді синхронне зменшення податкового навантаження дозволяє запустити процеси економічного пожвавлення, і відповідне зростання доходів компенсує втрати економіки. Проте Україна опинилася в ситуації, коли бюджетна консолідація загальмована імперативними видатками бюджету, серед яких – необхідність фінансування потреб оборони і неможливість суттєвого скорочення соціальних видатків через загальну тенденцію зубожіння населення.

Тому частково поліпшення становища у бюджетній сфері вимушено відбувається за рахунок збільшення податкових зборів.

Предметом обговорення мали б стати межі, в яких можна підвищувати податки та змінювати структуру оподаткування – і не призводити пригнічення економічної активності в країні.